pondělí 26. dubna 2010

Grilovací a cyklistická sezóna zahájena

Minulý víkend konečně přinesl po měsíci zimy výrazné oteplení, a tak jsme se s Klárkou a Evkou rozhodli si v neděli na balkóně něco ogrilovat a zahájit tak grilovací sezónu. A zadařilo se. Sice jsme měli dost strach z příliš velkého větru, ale nebylo to tak hrozné. Klárka samozřejmě u ničeho nesměla chybět. Takže mi ta „malá pyromanka“ nejdříve pomáhala se zapalováním a poté jako „malej kuchaříček“ asistovala i u grilování. Pěkně potírala klobásky omastkem a pomáhala i s obracením. Jen jsme zvolili docela pálivé klobásy, takže klárka jen trošku zobla a dojedla se bramborovou kaší a zeleninou.
Na odpoledne jsem pak s Klárkou naplánoval otevření cyklosezóny. Sice jsme už spolu absolvovali jednu kratičkou vyjížďku „K Lojzičce“ zhruba před měsícem, co byly ty první teplé dny. Včera jsme si ale naplánovali velký okruh. Shodou okolností ve stejný čas totéž napadlo i dva mé sousedy, takže jsme nakonec vyrazili ve velké skupině. Evku jsme nechali po náročném týdnu doma odpočívat.
Jeli jsme náš klasický okruh: Tišnov --> Prudká --> „U Lojzičky“ --> Tišnov.
Cestou jsme naplánovali několik občerstvovacích zastáveček. Při jedné si naše děti zaházely kamínkama do Svratky. Nezadržitelně jsme se však blížili k hlavnímu cíli výletu, a to „občerstvovně U Lojzičky“. Tam jsem Klárce sundal helmu a v podstatě jsem o ní celou dobu neslyšel, protože si spokojeně odběhla na prolejzačky a houpačku a tam si spokojeně hrála. Ještě jsme se šli dvakrát podívat k ohradě na koníčky, ale bohužel byl tam jen jeden a navíc na druhé straně pastviny. Ani se nám oběma moc nechtělo tak brzo domů, ale na večer jsme už měli naplánovanou další akci, tak jsme vyrazili.
Nezbývá než doufat, že letos bude dostatek dobrého počasí a dostatek času a s Klárkou toho najezdíme minimálně tolik jako vloni.