středa 1. října 2008

Sraz ze základky

"Je to neuvěřitelné, ale je to tak". Letos už je to celkem dvacet let, co jsem opustil školní lavice základní školy "československo - sovětského přátelství" Na Daliborce. Proto jsme se díky organizačním schopnostem Romany Nové (Petráčkové) mohli spolu všichni setkat. Jubilejní sraz se konal v sobotu 27. září v restauraci Labyrint v Hořicích. Nakonec se nás tam sešlo z osmadvaceti spolužáků celkem tuším jednadvacet, což považuji za opravdu hojnou účast. Hodně mě mrzela neúčast některých spolužáků, na které jsem se opravdu těšil. Bylo to moc příjemné posezení, zavzpomínali jsme na "staré dobré časy", zjistili, že už jsme po sobě zanechali celkem 49 potomků!
Poté, co se za námi zavřely dveře restaurace, protože už bylo po zavíračce, jsme se přesunuli do místního music-clubu. Ono těch možností, kam v Hořicích po půlnoci vyrazit, zas tak moc není. Nakonec jsme to tam táhli až do půl páté, kdy se konečně poslední jedinci odebrali domů.
Myslím si, že takovéto příjemné setkání by se klidně mohlo konat i častěji, než jen jednou za pět či deset let.

Pár fotek :-)

Tak na koho se to tu pořád čeká

Pepek námořník

Nová sedačka

Klárka nám roste jako z vody, a tak už jí začínala být sedačka pro malý špunty trošku těsná, což mělo velice neblahý důsledek v tom, že už neseděla v autě spokojeně, ale často nám plakala a vůbec se jí tam nelíbilo. Proto jsem se rozhoupali ke koupi nové sedačky. Po delším výběru jsme se rozhodovali mezi RÖMER King Plus TrendLine a Maxi-Cosi Priori XP. Celkovým vítězem se pak stal Maxi-Cosi Priori XP. A Klárce se v ní opravdu moc líbí a už je zase v autě spokojená. Obzvlášť oceňuje to, že je výš, takže vidí ven a hlavně sedí po směru jízdy, takže má dobrý přehled a hlavně vidí na taťku s mamkou a pořád se s nima snaží povídat :-)