pondělí 7. dubna 2008

Monitor funguje!

Dneska nás ráno ve čtyři hodiny probudil ječivej zvuk monitoru dechu. Rychle jsme vystartovali za Klárkou. Evka rychle chytla Klárku za hlavičku, aby zjistila zda dýchá. Naštěstí se ukázalo, že se jedná o "planý poplach", ale v tu chvíli v nás strašně zatrnulo. Klárka se totiž rozhodla, jako obvykle, pochodovat během spánku po celé postýlce. Nyní se však natočila napříč postýlky, ale zcela mimo podložku monitoru dechu, takže ten správně spustil poplach. Sice jsme už takto Klárku našli několikrát, ale většinou už byla vzhůru a házela sebou tak, že monitor to její řádění zaznamenal. Tentokrát se ale Klárka přetočila mimo monitor a v klidu si spala dál, tudíž monitor nic nezaznamenal.
Ale musím říct, ještěže taková "udělátka" existují a nelituju ani korunu za ne zrovna nejlevnější přístroj. Raději se několikrát probudím k planému poplachu, než jednou zaspat :-(

Klárce je půl roku

Naše Klárka měla v pátek 4. ledna právě půl roku. Udělali jsme malou prezentaci toho, čím nám dělá radost a co už umí a vůbec, jak vyrostla.
Také jsme po delší době přidali do fotogalerie nějaké nové fotky. Kromě zmiňované prezentace zde naleznete fotky z šestého měsíce Klárčina života :-) Je to divoch, už se pěkně plazí po celém bytě, takže člověk na ni musí pořád dávat pozor. Pokouší se už sednout si a je to pěkný brepta. Jejími nejoblíbenějšími "hračkami" jsou v posledni době šňůry od počítače a odpadkový koš a koš s použitejma plínkama :-) A také nás strašně ráda "šmíruje", když se koupeme nebo sprchujeme.
Její půlroční výročí se navíc pěkně krylo s vítáním občánků. Říkali jsme si, jestli tam náhodou nebude divočet, jak má v poslední době zvykem, ale přes den moc nespala, tak tu "slávu" málem prospala.