pondělí 8. listopadu 2010

Czech wood geocoin a Geoget

Poslední dobou jsme se zase začali více věnovat geocachingu. Počasí tomu docela přálo, já mám ještě poměrně dost nevybrané dovolené, a tak vyrážíme buď celá rodinka, nebo třeba jen s Klárkou na výlety za poklady. Evka intenzivně pracuje na založení dvou kešek přímo v Tišnově a já se rozhodl, že nám pořídíme CWG (Czech Wood Geocoin).
Vyčerpávající informace lze najít například zde a zde. Pro zhotovení jsme využili služeb našeho oblíbeného geoobchodu tytyty.cz. No a v pátek jsem si na poště vyzvedl balíček s CWG. Pro začátek jsme si jich objednali 50 + 5 grátis, přičemž jsme po dodání zjistili, že nám jich zabalili rovných šedesát. Navíc naše CWG bude zařazeno do oficiálního katalogu [info][info]. Hodláme je vyměňovat za jiná CWG a postupně si tak udělat sbírečku těchto známek. Současně jsme se rozhodli pořídit i travel bug a vyslat ho do světa, ať se trošku „prolítne“ po světe. Už ho máme doma, jmenuje se „Blue bird“ a čeká tu až bude moci vzlétnout. Vypustíme ho asi do jedné z našich kešek.
Také jsme se rozhodli lépe si spravovat nalezené kešky, a tak jsem se po menším hledání rozhodl pro Geoget, respektive GASP - GeoGet All-In-One Statistic Pack. A hodně rychle jsem si ho oblíbil, stáhl jsem si tam i kešky, které teprve čekají na odlov, ukládám si k nim různé přílohy, jako třeba rozluštěné šifry finálních souřadnic a podobně. Teď mě navíc obzvlášť chytly takzvané EarthCache, tak jsem si postahoval všehny z Brna a okolí. Naši první jsme odlovili s Klárkou v pátek při společném velkém lovu po Brně. Chytli jsme překrásné počasí, tak jsme prosmejčili Brno napříč a rozšířili počet odlovených kešek o deset. Obzvlášť na Špilasu bylo nádherně. Klárka mě strašně mile překvapila, protože to celé odchodila úplně sama a ani jednou si neřekla, že by chtěla nosit. A když jsme dorazili domů, tak ona se jen vysvlíkla a začala řádit po bytě, zatímco já jsem se jen svalil totálně unavenej do křesla.
Velmi dobrým prográmkem, jako součást GASPu je AutoStat, který vytvoří velmi přehlednou a ucelenou statistiku vašeho kešování a navíc ji vloží do vašeho profilu na geocaching.com. Náš vypadá v současnosti třeba takto. Je to zatím jen základní nastavení, ale už jsem se začal hrabat ve zdrojácích a šablona je docela pěkně psaná a srozumitelná, takže časem bych chtěl ty statistiky předělat a přidat tam další zajímavé položky.
Evka už začala hledat na mapě, kam bychom se mohli všichni společně vydat následující víkend. Dlouhodobá předpověď však našim plánům moc nepřeje. No doufejme, že se rosnička zase jen plete.

Žádné komentáře: