neděle 31. ledna 2010

Avatar

Včera jsme si s Evkou zařídili na odpoledne hlídání a vyrazili jsme spolu do Brna do kina. Už jsme tam strašně dlouho nebyli, tak jsme si chtěli zase trošku dopřát kultury. Rozhodli jsme se zajít na film Avatar. Původně jsme měli namířeno na 3D verzi, ale bylo už vyprodáno na celý víkend jak ve Špalku, tak v Olympii, a tak jsme se nakonec rozhodli pro 2D. Ale i tak ten film stál opravdu za to. Musím říct, že byl nádherný, perfektně provedený. Až mám tak trošku obavy, že odteď mě nebudou bavit filmy, které nejsou tak dokonalé :-) Trošku mě i mrzí, že jsme možná mohli počkat a zamluvit si dopředu lístky na 3D verzi, ta by musela být zase alespoň o level výš, ale i tak to byl úchvatný zážitek.
Dlouho se spekulovalo, jestli ještě nějaký film dokáže svými tržbami potopit Titanic. Jak je vidět, už jde pěkně ke dnu. K dnešnímu dni jsem se koukal, že Avatar vykazuje celosvětové tržby 1 924 744 073 USD, což je v přepočtu zhruba 36 150 543 179 CZK a to mluví, myslím, samo za sebe.
Jen jsme se s Evkou shodli na jednom. Někteří rodiče prostě nemají rozum. Když si kolem nás začala sedat pětiletá děcka spolu s rodiči, tak jsem fakt musel nechápavě zakroutit hlavou. Ten film je nádherný, je tam krásná příroda, ale pořád je to akční film a toho střílení je tam podlě mě na tak malé děti hodně, ještě, že se podařilo Cameronovi redukovat proudy krve na absolutní minimum. Ale možná jsem jen staromódní. Zřejmě pro dnešní děti, vychovávané od nejmenšího věku na Playstationech, je tohle jen slabej odvárek pro batolata. Já bych na ten film tak malé dítě rozhodně nevzal, a ta chvílemi poplakávající holčička za náma možná také litovala, že na ten film s mamkou šla.
Dospělákům však vřele doporučuju. Tento film si v klidu domova na monitoru nebo televizi prostě nevychutnáte. Tento film si zaslouží pořádné plátno a nejlépe i 3D brýle.


Žádné komentáře: