pondělí 29. července 2019

Kalendárium, 29. červenec 1940


Na stanici Cosford u Wolverhamptonu byla v pondělí 29. července 1940 zformována jediná československá bombardovací squadrona, nesoucí číslo 311. Ke dni 2. srpna 1940 byla přemístěna na základnu Honington a podřízena No. 3 Group RAF.
Prvním velitelem „Třistajedenáctky“ byl již 27. července jmenován W/Cdr John F. Griffiths, DFC. 


Žádné komentáře: